poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Zermatt - Matterhorn - Sunnegga

Kiedy lato w Szwajcarii zagościło już na dobre przyszedł czas na kolejny po Rigi wypad w góry. Na rozkładówce znalazło się Zermatt razem z prawdopodobnie najczęściej fotografowaną górą świata Matterhornem i Interlaken z Mürren jako bazą wypadową. Tym razem jednak padło na Zermatt.

Photograph Matterhorn & Zermatt by Paweł M on 500px

Matterhorn & Zermatt by Paweł M on 500px

Z Zurychu do Zermatt dojeżdżamy w około 3h oczywiście szwajcarską koleją. Najlepsze połączenie jest przez VISP i potem już bezpośrednio kolejką górską do Zermatt. Wszystkie trasy można sprawdzić na stronie SBB.ch, możemy tam również zakupić bilety, znaleźć aktualne promocje często sięgające nawet 50%. Czasem można znaleźć super promocje na daily passy na szwajcarskiej poczcie. A ostatnio spotkałem bony promocyjne 50CHF w lotniczym SWISS magazine.Standardowo uderzamy do punktu informacyjnego po mapkę, i wskazówki które szlaki aktualnie są otwarte i z których będzie najlepszy widok na Matterhorn. Wybór padł na szlak w kierunku Sunnegga i w zależności od tego jak pójdzie nam pierwsza część trasy spróbujemy dotrzeć do Stelisee, jeziora które znajduje się na wysokości 2537m z którego będziemy mieć perfekcyjny widok na Matterhorn. Do schroniska można oczywiście wyjechać kolejką a z niego do wspomnianego jeziora wyjście nie powinno trwać dłużej niż 1.5h.
Photograph Matterhorn HDR by Paweł M on 500px
Matterhorn HDR by Paweł M on 500px

Nam cała trasa zajęła około 7h, schodząc zahaczyliśmy o jeszcze jedno jezioro tym samym wydłużając trochę trasę. Połączenie powrotne koło 19 pozwala nam na dotarcie z powrotem do Zurychu około 22.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz